Sono perfetto, czyli ideał po włosku

Sono perfetto, czyli ideał po włosku

Najlepszy design, najwyższa jakość i ponadczasowa elegancja. Balans między klasyką, a nowoczesnością. Symbol gustu i stylu życia. Wszystko to autentyczny koncept „włoskiej doskonałości”, który oferuje marka Italmeble.

Showroom Italmeble jest pełen produktów dla tych, którzy kochają unikalny, legendarny włoski styl. Poszukiwacze najwyższej klasy mebli i akcesoriów znajdą tu wszystko, co upiększy dom, ale też uczyni każdy dzień przyjemniejszym. W końcu dbanie o komfort to także zadanie dobrego designu! Projekty i przedmioty, które podziwialiśmy w czasie wycieczek do Toskanii, Mediolanu czy Wenecji – są dziś na wyciągniecie ręki w warszawskiej Domotece.

Italmeble powstało tak, jak powstają zazwyczaj najlepsze marki – z potrzeby. Twórcy tej firmy kochają dobre, szlachetne wnętrza. Doskonale też znają rynek i bez zastanowienia wybrali najcenniejsze według nich projekty, wyłącznie takie, które zdobyły ich serca od pierwszego spotkania. Większość z nich to produkcje włoskie. Nic dziwnego, design z tego kraju nie bez powodu jest synonimem luksusu, elegancji i doskonałego gustu. Miłośnicy wytwornego komfortu odkryją tu meble i akcesoria znanych w świecie marek, między innymi: Arketipo, Cattelan Italia, czy stosunkowo młodej, ale bijącej rekordy popularności, europejskiej firmy Olta. Każda z wymienionych firm łączy z powodzeniem oryginalny design z tradycyjnym, precyzyjnym rzemieślniczym kunsztem i każda z nich ma odrębny, niepowtarzalny styl. Przyjrzyjmy się bliżej na czym właściwie polega legendarny, włoski smak w wykonaniu najlepszych.

Arketipo i Cattelan – Pakt gigantów

Fascynacja florencką tradycją włókienniczą była impulsem do stworzenia w latach 80. marki Arketipo. Sandro i Corrado Ortino połączyli toskańskie rzemiosło najwyższej klasy z wyrafinowanym designem. Obaj zafascynowani byli florencką tradycją włókienniczą i postanowili produkować najwyższej jakości tkaniny obiciowe. Naturalnym kolejnym krokiem były meble tapicerowane a potem także akcesoria wnętrzarskie.

Salony wyposażane przez Arketipo są eleganckie, nowoczesne, lecz jednocześnie nawiązują do lokalnego, tradycyjnego rzemiosła. Są też bajecznie wręcz funkcjonalne. „To fascynujące, niezwykle dopracowane w każdym detalu propozycje dla wymagających klientów. Takich, którzy są świadomi tego co aktualnie jest modne, ale i potrafią docenić historyczne odniesienia” tłumaczy Dorota Walczak, Dyrektor Marketingu marki Italmeble.” Te projekty mają w sobie tyle szlachetności, że nie sposób się nimi nie zachwycić. Niepodważalnym argumentem jest tu też komfort i wygoda jaką oferują” dodaje Dorota Walczak. W 2011 roku Arketipo połączyło siły z wnętrzarskim potentatem Cattelan Italia, słynnym między innymi z unikatowych projektów designerskich, rzeźbiarskich wręcz mebli: stołów, stolików, krzeseł i regałów z najwyższej klasy materiałów, takich jak metal, marmur, drewno, skóra, kryształ.

W połączeniu z luksusowymi sofami i fotelami Arketipo pozwoliło to stworzyć bardzo spójną stylistycznie propozycję kompleksowego wyposażenia domu. „Ciekawość jest w naszym DNA – potwierdza Lorenzo Cattelan – a to prowadzi nas do poszukiwania nowych form komunikacji, nowych materiałów i technologii. Tylko w ten sposób możemy zapewnić klientowi autentyczny projekt i jakość”.

Na czym polega więc legendarny włoski styl? Mówiąc najkrócej – każdy przedmiot użytkowy jest tak cenny jak dzieło sztuki. Z drugiej strony oferuje jakość i najwyższą funkcjonalność. Mistrzostwo polega na wyborze tego, co najlepsze, nowe i przydatne. „Chciałbym, aby tożsamość naszej marki była szyldem designu szytego na miarę – potwierdza Lorenzo Cattelan – jesteśmy dużą firmą, ale lubimy myśleć, że klient zwraca się do nas, ponieważ chce czuć się wyjątkowo i chciałby otrzymać ręcznie robiony produkt z najlepszej florenckiej tkaniny i innych szlachetnych materiałów.”

Ciekawostka, o której nie wszyscy wiedzą: Cattelan Italia tworzy także wysokiej jakości designerskie dodatki, takie jak oświetlenie i lustra.

Midj – smak nowoczesności

Produkty marki Midj to ergonomiczne i oryginalne stoły i krzesła bazujące na nowoczesnych technologiach, dopracowane w każdym szczególe. Każda kolekcja jest tworzona z innych materiałów i w nowych kolorach.

Wspólną cechą są zawsze miękkie konstrukcje, płynne linie, zaokrąglone formy. „Włochy to nie tylko miejsce produkcji naszych mebli. Dla nas Włochy to sposób myślenia i styl życia. Sercem naszej firmy jest know-how, dzięki niemu wszystkie tworzone przez nas projekty posiadają unikatową witalność i są maksymalnie komfortowe” tłumaczą twórcy marki Midj.

Olta – Dostępny luksus

Ta młoda, ale niesłychanie już popularna marka oferuje projekty pochodzące z designerskiego centrum Europy. Ich wzory swój początek mają nie we Włoszech, ale w Belgii. Olta inspiruje się najnowszymi światowymi trendami, które łączymy z naturalnymi, jakościowymi materiałami.

Meble Olty są nowoczesne, funkcjonalne, solidne – niewłoskie, ale wykonane z prawdziwie włoską dbałością o detale. Właściciele marki lubią powtarzać, że na każdym etapie tworzenia myślą o rodzinie, która będzie korzystać z tych produktów. I to jest sekret, który naprawdę działa.

Oczywiście w salonie Italmeble odkryjemy jeszcze wiele innych niezwykłych marek. Każda z nich jest oryginalna i ma własny patent na tworzenie perfekcyjnych sprzętów do wnętrz. Ale wszystkie łączy najwyższa jakość oraz pasja do czynienia świata piękniejszym. Italmeble zaczyna tę misję od przestrzeni domowych i namawia nas: Żyj pięknie każdego dnia – La bella vita! Zacznijmy od własnego domu.

Zobacz wszystkie aktualności