Jedyny w Polsce salon luksusowej marki wnętrzarskiej Rolf Benz otwarty w Domotece!

 

Niemiecka marka Rolf Benz w świecie designu jest synonimem innowacyjności, najwyższej jakości, komfortu użytkowania, dbałości o najmniejszy detal i niebywałej funkcjonalności. Nic dziwnego więc, że Rolf Benz od lat zachwyca najbardziej wymagających klientów na całym świecie.

Z pewnością spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem klientów Domoteki, którym ta marka już nie jest obca.

 

Jak to się zaczęło?

 

W 1964 r. młody tapicer Rolf Benz zakłada własną firmę i rewolucjonizuje tradycyjne meble nadając im zupełnie nowy wymiar poprzez możliwość swobodnego łączenia poszczególnych elementów. W latach 70. uczestniczy po raz pierwszy w Targach Meblowych w Kolonii. Rok później otwiera fabrykę mebli tapicerowanych w Mötzingen. Lata 80 upływają pod znakiem luksusu i przepychu – Rolf Benz realizuje innowacyjne kampanie promocyjne w nietypowych lokalizacjach – teatrach, czy pałacach.

 

W latach 90. marka Rolf Benz zaczyna podbijać świat. Stylowe i klasyczne projekty są coraz bardziej rozchwytywane, szczególnie wśród koneserów z Austrii oraz Szwajcarii. Pod koniec dekady Rolf Benz staje się najbardziej znaną niemiecką marką wyposażenia wnętrz. Jego projekty można oglądać w programie telewizyjnym „Die Rote Couch”.

 

Od 2010 r. Rolf Benz tworzy również dla nieruchomości komercyjnych, realizuje projekty m.in. w Zurychu oraz w Londynie. Jest to przełomowy czas w działalności marki, również ze względu na wprowadzenie do asortymentu łóżek. W 2018 r. system modułowy „Nuvola” zdobywa prestiżową nagrodę „German Design Award”. I kolejny raz w 2020 otrzymuje ją Rolf Benz dla kolekcji sof VOLO.

 

Marka Rolf Benz wciąż zaskakuje nowatorskimi projektami wystroju wnętrz. Ma wielu zwolenników w Azji, dlatego pierwszy flagowy sklep został otwarty w Tokio na początku 2020 roku i wkrótce po tym w Szanghaju. W styczniu 2021 r. flagowy salon elitarnej marki Rolf Benz otworzył się w Warszawie w Centrum Wyposażenia Wnętrz „Domoteka”.

 

Projekty Rolf Benz zdobywają uznanie na arenie międzynarodowej. W sierpniu 2020 r. marka Rolf Benz otrzymuje od niemieckiego przemysłu meblarskiego certyfikat „Furniture Made in Germany”. Rolf Benz jest tym samym jednym z pierwszych producentów, którzy go otrzymali. Certyfikat został przyznany całej kolekcji mebli tapicerowanych.

 

We flagowym salonie Rolf Benz w Domotece znajdują się meble do salonu, sypialni oraz meble ogrodowe, które na ekspozycji pojawią się na wiosnę (jest już dostępna w sprzedaży). Warto zapoznać się z całą ofertą już na etapie projektowania wnętrz. Architekci i projektanci mogą otrzymać specjalnie przygotowane modele mebli 3D. Profesjonalni doradcy salonu Rolf Benz wspierają klientów indywidualnych i architektów na każdym etapie realizacji ich marzeń o doskonałym wnętrzu.

 

Zapraszamy do flagship store Rolf Benz na parterze Domoteki, prezentowanym przez salon Aksonometria – wyłącznego dystrybutora marki Rolf Benz w Polsce.

Zobacz wszystkie aktualności