Klasyka gatunku

 

Agnieszka Piętera, założycielka salonu Aksonometria, otworzyła właśnie w Domotece, nowy autorski showroom  marki Rolf Benz. Jak sama mówi – „nowoczesna klasyka w solidnej jakości wykonania, skrojona na miarę i dopasowana do potrzeb Klienta”. Jeśli lubisz dobry design, koniecznie tu zajrzyj!

 

Skąd pomysł na autorski showroom?

Zależy nam, aby utożsamiano nas z firmami niemieckimi. Mają one coraz lepsze wzornictwo i niezmiennie wyróżnia je doskonała jakość wykonania. Z czym się wiąże dzisiaj Made in Germany? To współpraca włoskich projektantów, charakteryzujących się finezją stylu z niemiecką jakością na najwyższym poziomie. Rolf Benz, nie jest dla nas nową marką. Współpracujemy z nią już od ponad 20 lat ( brand powstał w 1964 roku). Nowością jest natomiast pomysł na całkowicie autorski showroom – poświęcony wyłącznie produktom tej firmy. Postanowiliśmy zrobić taki eksperyment, bo wydaje nam się, że to może być dobry moment. Marka jest już w Polsce znana, a świadomość klienta i chęć poszerzania wiedzy jest coraz większa. Ideą marki Rolf Benz jest, aby showroom był wyposażony i urządzony wyłącznie ich produktami, według ich zasad. Nam wydaje się to bardzo ciekawe, bo polski Klient będzie miał szansę zobaczyć, czym się charakteryzuje i jakie ma zalety ten ponadczasowy styl. Marka przygotowała nam aranżację, w tym specjalne, próbniki tkanin na  skórzanych wieszakach. W końcu miejsce na pozór robocze ma szanse wyglądać elegancko!  Na odwiedzających nas klientów czeka miejsce do spotkań, wydzielona powierzchnia, wyposażona w odpowiednie narzędzia do pracy. W tym miejscu będzie można omawiać prezentacje i projekty. Rolf Benz przedstawił nam specjalne założenia do projektu i podyktował bardzo dokładnie, czego możemy użyć do aranżacji i dekoracji – dzięki temu, w showroomie można dokładnie poczuć ducha tej marki, dotknąć każdy produkt i sprawdzić jego jakość.

 

Najbardziej charakterystyczne cechy marki Rolf Benz?

Na pewno dynamicznie rozwija się wzorniczo i bardzo mocno dopasowuje się do potrzeb rynku. Maksymalnie spersonalizowana oferta,  nie potrzebuje wielu  argumentów, aby  klient zrozumiał na czym polega indywidualizm produktów marki Rolf Benz, odróżniający je od masowej produkcji. Rolf Benz obserwując rynek, realizuje wiele umów kontraktowych – wyposażając między innymi lotnisko i stadion Arena w Monachium. Z drugiej strony stara się elastycznie dopasować poszczególne linie produktów do budżetu indywidualnego klienta. Oferuje dokładnie to, czego potrzebuje Klient, a taka filozofia jest nam bardzo bliska.

 

A co można powiedzieć o ich stylu?

Rolf Benz stanowi kompromis pomiędzy klasyką a nowoczesnością. Niesamowicie wyważony, harmonijny, potrafi dopasować się formą do każdego stylu we wnętrzu. Klasykę przełamuje nutą nowoczesności, a zbyt surowy minimalizm potrafi zrównoważyć klasycznym stylem. Lubię  powtarzać,  że jednostajność nie jest ciekawa.  Rolf Benz wpisuje się doskonale w każdą przestrzeń, każdy mebel,  sam w sobie jest odzwierciedleniem dobrego stylu i wysokiej jakości. Fenomenem jest to, że te produkty zawsze i wszędzie wyglądają dobrze.

 

Czy w showroomie będą jakieś nowości?

Na wiosnę Rolf Benz poszerzy ofertę o nową kategorię produktów – meble outdorowe . Można używać ich także we wnętrzu. To prawdziwe wydarzenie w świecie designu,  autorskie meble wyróżnia odpowiednia jakość, wykonania, co powoduje że cały rok mogą aranżować zewnętrzną przestrzeń. Sprawdzają się także w oranżerii czy ogrodzie zimowym. Bardzo mnie cieszy pojawienie się w ofercie firmy Rolf Benz łóżek do sypialni.  Są to głównie wygodne , tapicerowane łóżka kontynentalne z podwójnymi materacami typu Boxspring. Ale nowością jest klasyczne łózko JARA w dębowej ramie  z tapicerowanym zagłówkiem, zmiękczonym lnianą lub wełnianą tkaniną.  Każdy produkt marki Rolf benz to dzieło sztuki użytkowej. W kwestii poszerzania oferty dodam jeszcze, że marka nawiązała współpracę z firmami, które zajmują się produkcją mebli z naturalnego kamienia z elementami szkła oraz metalu. Stoliki, kawowe, komody, szafki  nocne, i szafy drewniane, fornirowane, oraz z MDF-u lakierowanego dopełniają  ofertę- tworząc całkowitą aranżację w stylu Rolf Benz.

 

Dlaczego warto postawić na tę markę?

Myślę, że każdego Klienta,  który myśli o zaaranżowaniu własnej przestrzeni, zainspiruje niejeden pomysł! Może to będzie tylko sofa a może cała idea wnętrza…wybór tej marki to związek na długie lata, więc warto mieć tego świadomość. Stelaże, korpusy i materiały obiciowe są tak wysokiej jakości, że Klienci, którzy odwiedzają nas po kilkunastu latach użytkowania sof – pomimo nowych inspiracji – nie maja motywacji by zamienić meble na nowe!  Rolf Benz oferuje  usługę obicia kanapy nowym materiałem – marka ma obowiązek przechowywania form przez 50 lat – dlatego istnieje możliwość odświeżenia starej kanapy korzystając z najnowszej oferty tkanin obiciowych  Taka filozofia ma też oczywiście podłoże ekologiczne.

Możliwości i zalety Rolf Benz są duże a Klient ma naprawdę ogromny wybór. Do pełni sukcesu potrzebny jest jeszcze tylko jeden element – człowiek. Ludzie, którzy oferują markę Rolf Benz starają w sposób profesjonalny podchodzić do obsługi klienta, z pasja opowiadają o wzornictwie, potrafią rozumieć potrzeby klienta.  Sprzedaż na najwyższym poziomie polega nie tylko na znajomości oferty i zrozumieniu potrzeb klienta ale zapewnia opiekę podczas użytkowania produktu. Celem Aksonometrii  jest odpowiednia prezentacja marki Rolf Benz, budując relacje z klientami opartą na zaufaniu. Nie tylko w procesie sprzedaży, ale na każdym etapie użytkowania produktu. Pozostaje jedynie przyjść do Domoteki, odwiedzić salon, jednej z najbardziej znanej marki wnętrzarskiej Rolf Benz, by móc potem zaprosić ją do własnego domu.

 

Zobacz wszystkie aktualności