Wystawa „Mój Design – Zaprojektuj dowolną formę użytkową” jest już ósmą wystawą z cyklu Młodzi na Start, organizowaną przez polską edycję magazynu Elle Decoration. To chyba jedyny cykl, który tak mocno i systematycznie otwiera się na rozwijanie świadomości projektowej młodych ludzi.
Tegoroczna wystawa to odpowiedź na pytanie, czym dla młodego pokolenia jest design. Pokazujemy na niej zarówno meble, oświetlenie, jak i ceramikę, szkło, a nawet ubiór. Większość prezentowanych przedmiotów jest wyrazem bardzo osobistej refleksji na problemy otaczającego nas świata: zanieczyszczenie powietrza, ocieplenie klimatu, nadmierna konsumpcja, wędrowny tryb życia to tylko niektóre zagadnienia nurtujące młodych projektantów.
Projekty stały się pretekstem do poszukiwania odpowiedzi na tegoroczne hasło konkursu. W wielu przypadkach już ich sam koncept tworzy dla widza nową wartość, zmusza do głębszego spojrzenia na prezentowany projekt. „Mój Design” to też poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co jako przyszły projektant mam do zaoferowania i czym jest dla mnie odpowiedzialne projektowanie.

Wystawa znajduje się w Domotece na pierwszym piętrze, czynna od 10.00 do 20.00

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Zobacz wszystkie aktualności