Resin Concept. Meble niepowtarzalne

Niezwykła idea. Wyjątkowy składnik. Ludzie z pasją. To, co tworzy markę Resin Concept, to coś więcej niż piękne meble. To funkcjonalne dzieła sztuki. Całą kolekcję można „na żywo” zobaczyć i kupić w salonie marki w Domotece.

Pomysł stworzenia firmy zajmującej się produkcją mebli z żywicy epoksydowej dojrzewał w naszych głowach przez kilka lat – mówi Agata Stefanowska, dyrektor sprzedaży Resin Concept. – Obserwowaliśmy trendy wnętrzarskie na świecie. Wszędzie jest coraz więcej natury, ale też coraz mocniej podkreśla się indywidualność klienta. Meble z żywicy, które pojawiły się na jednych z największych targów designerskich świata – Salone del Mobile w Mediolanie, zaintrygowały nas do tego stopnia, że sami postanowiliśmy zająć się tym tematem. Łączyły w sobie to co nas interesowało: naturę i unikatowość. Zanim jednak byliśmy gotowi zaprezentować klientom w Polsce pierwsze nasze meble – minęło sporo czasu. Żywica pozostawała dla nas wielką zagadką. Niemal rok czasu prowadziliśmy więc badania i testy w warunkach laboratoryjnych, aby móc szczegółowo opracować proces technologiczny i zaprezentować najwyższą jakość – wspomina Agata Stefanowska.

 

W 2018 roku Resin Concept pokazał na polskim rynku meble wyprodukowane z żywicy. Kolekcja, została zaprezentowana w targach Festiwal Wnętrz w Krakowie oraz na Małopolskich Targach Budownictwa, Instalacji i Wnętrz. Kilka miesięcy później, podczas największych targów wyposażenia wnętrz w Polsce „Warsaw Home”, Resin Concept odniósł pierwszy sukces – meble zostały entuzjastycznie przyjęte. O niezwykłych stołach z blatami z żywicy opowiadał też w telewizji, szef kuchni Karol Okrasa, który natychmiast stał się fanem tej marki. Nic dziwnego, że jeden z flagowych projektów Resin Concept: stół z czarnej żywicy epoksydowej ozdobił restaurację Platter by Karol Okrasa w warszawskim hotelu InterContinental.

 

Na czym polega nasza wyjątkowość Resin Concept? Myślę, że poza doskonałym produktem który oferujemy, najważniejsze jest bardzo indywidualne podejście do Klienta. Realizujemy wizję klienta w 100% – od ustalenia detali projektu, przez uczestnictwo Klienta w procesie wyboru materiałów oraz układania drewna aż po dostarczenie mebla. Dbamy aby każdy nasz Klient czuł, że ważny, opiekujemy się nim jak najstaranniej. Nasze meble są też bardzo nowoczesne. Łączą żywicę epoksydową oraz różne gatunki drewna, które zatapiamy w żywicy. Mamy możliwość zatopić w masie żywicy, także przedmioty, pamiątki, które stanowią wartość sentymentalną, np. pierwsze pióro którym został podpisany ważny kontakt (w biurku biznesowym), zabytkowa flaga zatopiona w stoliku kawowym. Jedną z naszych realizacji było zatopienie koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego – stolik z koszulką został następnie przeznaczony na aukcję charytatywną. Warto podkreślić, że nasze meble, ze względu na naturalne materiały, są absolutnie niepowtarzalne, niemożliwe do powielenia, porównywalne do małego dzieła sztuki. Łączą funkcje użytkowe oraz dekoracyjne, stanowiąc nieco większą biżuterię we wnętrzu domu – dodaje Agata Stefanowska.

 

Resin Concept to młoda marka z siedzibą niedaleko Warszawy, ale zaczyna o niej być głośno także na świecie. Od 2019 roku współpracuje z amerykańskim Style and Decor, butikowym studio produkcyjnym specjalizującym się w produkcji mebli na zamówienie i aranżacji luksusowych wnętrz. Style and Decor działa aktywnie zarówno w Nowym Jorku jak i w Naples na Florydzie.

 

Myślę, że wszystko jeszcze przed nami – uśmiecha się Agata Stefanowska. – Aktualnie pracujemy nad nową linią produktów. Mamy nadzieję, przyjemnie zaskoczyć naszych Klientów i zaprezentować rozwiązania, które będą mogli zastosować przy tworzeniu własnych mebli.  Wiemy, że to doceniają. Nie chcą mieszkać – jak wszyscy. Potrzebują czegoś „osobistego” – mebli na indywidualne zamówienie w dowolnym rozmiarze, kształcie oraz kolorze. Stwarzamy im możliwość uczestniczenia w procesie tworzenia „ich własnego” mebla. Tak naprawdę, powstałe projekty są odzwierciedleniem wizji naszych Klientów, my je tylko urzeczywistniamy, spełniamy oczekiwania. Ich nieograniczona wyobraźnia jest dla nas samych sygnałem, że musimy trzymać poprzeczkę bardzo wysoko. Ale proszę mi wierzyć, że to niesłychanie inspirująca motywacja.

Zainteresowała Was ta historia? Lubicie czuć się wyjątkowo i mieszkać zgodnie ze swoją filozofią? Zapraszamy do salonu Resin Concept w Domotece. Dla miłośników rzeczy wyjątkowych i niepowtarzalnych to miejsce to prawdziwy raj.

 

Zobacz wszystkie aktualności