Kuchnia DEEP HARMONY od ernestrust

Jakaż to przyjemność po całym dniu pracy i różnorakich zajęć wrócić do siebie. Krok za krokiem zrzucić pęd życia, aby na nowo zapanowała harmonia z myślami, z uczuciami, z własnym wnętrzem. To nastraja, otwiera, pozwala delektować się tym, co nas otacza. To, co dobre jawi się jako piękne. Zaczynamy dostrzegać jak światło wypełnia przestrzeń, jak zarysowuje kształty, podkreśla faktury, wydobywa spektrum barw. Piękno utkwione w materii nabiera innego wymiaru, aż w końcu staje się nam jeszcze bliższe.

 

Proste linie, proste formy, powtarzalność subtelnego detalu, wyciszone a zarazem głębokie barwy. Naturalna wrażliwość zmysłów na zmieniającą się fakturę, gdzie pod opuszkami palców delikatnie kreślimy słoje drewnianego blatu Old Wood, gdzie wzrok umyka za subtelnymi w swym rysunku żyłkowaniami blatu imitującego naturalny kamień, a następnie uspokaja się grą światło-cienia drobno ryflowanej płyciny.

 

Ów odprężający spokój, kojący zmysły i wyciszająca aura została osiągnięta w kuchni Deep Harmony dzięki inteligentnie przemyślanej kompozycji i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym.

Można to dostrzec poczynając od pojemnych systemów przechowywania dyskretnie ukrytych, co daje niezmącony wizualny spokój.

Kierując się tą myślą zastosowano również cicho domykające się szuflady wyposażone w elektryczny system Touch and Silence oraz autorskie rozwiązanie uchwytów R5, które są niczym szykowne spinki przy mankietach. Uchwyty szuflad wyróżnia oryginalne cofnięcie lica frontu, którego wypełnienie stanowi efektowny decor oraz dyskretne ledowe podświetlenie.

 

Kolejnym atutem kuchni Deep Harmony jest niezwykle sprawny układ przestrzeni roboczej. Obszerny blat odporny na wysokie temperatury i mechaniczne uszkodzenia, pojemna komora zlewu, a przede wszystkim swobodny dostęp do sprzętu AGD, pozwala na sprawne przygotowywanie posiłków. Dosłownie na wyciągnięcie ręki mamy dostęp do sprzętu kuchennego, który został ukryty przy użyciu systemu Lift Up, co pozwala zachować porządek.

Integralną częścią wyspy jest część jadalna, której wyróżnikiem jest drewniany blat niemal rustykalny w swoim wyglądzie, a także krzesła Carol Bar wykończone skórą Rancho Moro.

 

Charakter kuchni wzmacniają pieczołowicie dopracowane detale. Metalizowany odcień brązu baterii Grohe, brunatno-czarny system relingowy Glow Lux posiadający możliwość zawieszania akcesorii kuchennych czy zestawu przypraw, co zgodnie z zamysłem projektanta stanowi integralną całość z kolorystyką jaka panuje w kuchni. Wyrazem tego jest autorsko opracowany lakier frontów – Black Brownie, który w swej głębi brązu balansuje na granicy cienia wydając się niejednokrotnie czernią. Jednak nadal zachowuje ciepły odcień, co tym mocniej potęguje przyjemne satynowe wykończenie.

Dekoracyjnym i praktycznym dopełnieniem jest otwarty regał przyścienny oraz przeszklona witryna, która niczym elegancka garderoba posiada Light Shelf – autorski system podświetlanych półek wykonanych ze szkła i ujętych w drewniane ramki.

 

Muśnięcia światła niezwykle nastrajają wieczorową porą, ujawniają piękno szklanych tafli, podkreślają bryły, faktury, szlachetny materiał oraz ujmującą wrażliwość na detal.

Kuchnia jest zestawieniem siły i delikatności, harmonii, którą można poczuć zagłębiając się w detale inspirowane pięknem natury, kolorystyką ziemi i drewna.

Zapraszamy do salonu ernestrust na parterze Domoteki.

Zobacz wszystkie aktualności