Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań, podczas których architekci i specjaliści od rewitalizacji odkrywają przed Wami nowe oblicza zapomnianych i zaniedbanych miejsc. To unikalna okazja, aby dowiedzieć się, jak z pozornie utraconych budynków można stworzyć przestrzenie pełne życia i piękna.
Kolejne spotkanie już we wtorek 24 września o godz. 18:00 w Domotece!
Temat: Twórcze przekształcenia: Jak nadać nowe funkcje starym budynkom?
Prowadzący:
Piotr Grochowski — Stare Mury
Wojciech Kolęda — Stare Mury
Marta Sękulska-Wrońska – WXCA
Piotr Grochowski
Architekt, urbanista. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Główny projektant Grupy Arche, współzałożyciel Starych Murów. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu hoteli i budynków mieszkalnych, w szczególności w rewitalizacji obiektów zabytkowych. Autor przebudowy Dworu Uphagena w Gdańsku i współautor projektu rewitalizacji Cukrowni Żnin. Indywidualnie i zespołowo laureat nagród w dziedzinie architektury i przestrzeni miejskich, m.in. Nagrody Roku SARP 2021 za projekt Cukrownia Żnin oraz European Property Awards za projekt Łochów Folwark. Nominowany do nagrody EU Mies Award 2022. Obecnie wraz z zespołem rozwija swoją pasję, projektując rewitalizację dawnej bazy lotniczej Luftwaffe w Mielnie oraz adaptację klasztoru franciszkanów we Wrocławiu.
Wojciech Kolęda
Architekt. Współzałożyciel Starych Murów. Absolwent WAPW. Laureat konkursów architektonicznych, zwycięzca konkursu Manifest Młodego Architekta 2019. Od 2018 roku tworzy koncepcje architektoniczne dla Grupy Arche oraz klientów indywidualnych. Pracował między innymi przy rewitalizacji Cukrowni Żnin nominowanej do EU Mies Award oraz Dworu Uphagena w Gdańsku, Królewskiej Fabryki Papieru w Konstancinie oraz Fabryki Samolotów w Mielnie. Aktywny uczestnik międzynarodowej dyskusji na temat przyszłości zawodu architekta w kontekście kryzysu klimatycznego.