Home Office – jak urządzić domowe biuro.

Spędzanie wielu godzin na pracy z kanapy, szafki kuchennej czy innych mebli w zaciszu Twojego mieszkania nie jest w obecnej sytuacji najbardziej produktywne. Skoro już podjęliśmy wyzwanie pracy w środowisku domowym i chcemy być efektywni, pamiętajmy, że ważne nie tylko jest miejsce, w którym wykonujemy nasze obwiązki zawodowe, ale również ważne jest to czym otaczamy się pracując zdalnie z domu.
Podobnie, jak nowe ubrania treningowe mogą motywować nas do częstszego chodzenia na siłownię, dobrze zorganizowane biuro domowe może nam pomóc wydajniej pracować.

null

Biurko BoConcept

 

Podzielimy się z Wami wskazówkami jak zoptymalizować Wasze domowe biuro pod kątem większej motywacji, wydajności i kreatywności. Gotowy na rozpoczęcie pracy? Wdróż te zasady projektowania biura domowego,

9 zasad, które pomogą stworzyć funkcjonalne i eleganckie biuro domowe.

1. Znajdź stylowe miejsce do przechowywania

Każde biuro potrzebuje przestrzeni do przechowywania, ale nie ograniczaj się do metalowych, przemysłowych szafek na dokumenty. Obowiązkowa pozycja to dobrze wyglądający element do przechowywania, który ukrywa codzienne elementy przestrzeni roboczej. Nie wszyscy muszą znać Twoje tajemnice.
Zamiast robić zakupy w dziale biurowym, spróbuj poszukać kreatywnych sposobów zmiany przeznaczenia innych rodzajów mebli. Pomyśl o komodach, kredensach lub bufetach. Taki wybór sprawi, że Twoje miejsce pracy będzie bardziej przytulne.

https://domoteka.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/Zrzut-ekranu-2020-03-27-o-16.21.44.png

Retrowood,komoda Fresvo

 

2. Zainwestuj w oświetlenie przyciągające uwagę.

Nic nie krzyczy „przestarzałe biuro” bardziej niż nudne kinkiety. Piękne, domowe biuro powinno mieć bajeczną oprawę oświetleniową, której nigdy nie spotkasz w swoim „prawdziwym” miejscu pracy . Upewnij się, że rzeczywiście emituje dobre światło!

https://domoteka.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/Zrzut-ekranu-2020-03-27-o-16.22.00.png

Nap, lampa wisząca Mass Light, 6016 pln

 

3. Zamień ściany w przestrzenie robocze

Bez względu na wielkość, możesz zmaksymalizować wydajność swojej powierzchni biurowej, wykorzystując każdą powierzchnię. Zamień ściany w idealne miejsca na listy rzeczy do zrobienia, burze mózgów, inspirujące słowa / dzieła sztuki itp.

https://domoteka.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/Zrzut-ekranu-2020-03-27-o-16.22.13.png

Dekoria, organizer ścienny House cena: 214 pln

 

4. Dodaj rośliny, zdjęcia, grafiki.

Dodanie prawdziwych roślin poprawia energię w Twoim domowym biurze naturalnie oczyszczając powietrze, zmniejszając stres i poprawiając komunikację: Bambus, paprocie bostońskie, bluszcz angielski i drzewa kauczukowe są świetnymi opcjami do wyboru. W tym kilka zdjęć, grafik, wspierający w czasie kwarantanny członkowie rodziny lub inne osoby, które cię inspirują, to kolejny wielki zastrzyk energii.

https://domoteka.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/Zrzut-ekranu-2020-03-27-o-16.22.24.png

Tomasz Omelko Gallery

 

5. Kup stół lub biurko.

Szukasz biurka, które widziałeś na jednym z tych eleganckich zdjęć biurowych na Pinterest lub Instagramie? Możesz poszukać prawdziwego biurka lub pomyśl o zakupach w dziale „jadalnia”. W dzisiejszych czasach tak wiele osób korzysta ze stołu w jadalni jako biurka, nie tylko dlatego, że wygląda o wiele mniej biurowo, ale ze względu na dodatkową przestrzeń.

https://domoteka.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/Zrzut-ekranu-2020-03-27-o-16.22.34.png

BoConcept , biurko Cupertino, cena: 6090 pln

 

Możesz zastąpić tradycyjne krzesła biurowego krzesłem do jadalni lub fotelem. To stwarza poczucie wygody

https://domoteka.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/Zrzut-ekranu-2020-03-27-o-16.22.50.png

Aksonometria, krzesło Huelsta -S700 Mixxit,

 

7. Zastanów się nad ergonomią

Oczywiście chcesz, aby twoje biuro wyglądało dobrze, ale potrzebujesz go również, aby dobrze się czuć. Znalezienie krzesła z regulacją jest jednym z najważniejszych elementów w biurze, również w tym domowym., Odpowiednie wsparcie, wysokość i kąty pisania i przeglądania ekranu mają długofalowy wpływ na nasze samopoczucie. Nieprzyjemności, takie jak ból pleców i szyi można całkowicie uniknąć, jeśli zainwestujesz w odpowiednie krzesło do pracy.

8. Zrezygnuj z nudnych gadżetów biurowych.

Łatwym sposobem na uczynienie swojego biura brzydkim jest wypełnienie go ogromnym, niezgrabnym i nieprzyjemnie wyglądającym sprzętem biurowym. Na szczęście technologia bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku lat, dlatego powinieneś być w stanie znaleźć wielofunkcyjne, wydajne i zaawansowane technologicznie gadżety biurowe. Rozważ zakup / Kup tę różową drukarkę wielofunkcyjną Canon Pixma ts5320. Drukuje, kopiuje, a nawet drukuje zdjęcia i jest wystarczająco mała, aby zmieścić się na półce z książkami lub małym stoliku.

https://domoteka.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/Zrzut-ekranu-2020-03-27-o-16.23.12.png

RTVEuroAgd, Canon Pixma – ts5352

 

9. Nie zapomnij o swojej podłodze.

Stylowe biura domowe nigdy nie mają nagich podłóg. Spróbuj trzymać się płaskich splotów naturalnych lub kilimowych materiałów podłogowych.  Zapewnią elegancki wygląd, który będzie łatwy do czyszczenia i manewrowania na obrotowym krześle. Możesz nałożyć na nią skórę lub inny mały dywanik z odrobiną koloru.

https://domoteka.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/Zrzut-ekranu-2020-03-27-o-16.23.23.png

Miloohome, dywan Home, cena: 390 pln

 

W kolejnej edycji naszego bloga. Sypialnia – miejsce, w którym zaczynasz i kończysz swój dzień

Zobacz wszystkie aktualności