Domoteka nagrodzona w plebiscycie Design Dla Konesera

Już po raz siódmy magazyn „Dobre Wnętrze” zorganizował konkurs Design Dla Konesera. Uroczysta gala, podczas której zwycięzcy otrzymali statuetki, odbyła się 28 listopada w hotelu Bellotto. Wśród nagrodzonych znalazła się Domoteka.

Ceniony w branży plebiscyt Design Dla Konesera promuje dobry design – najlepiej zaprojektowane, funkcjonalne, użyteczne i piękne produkty do wyposażenia domu. Nominowane w dziewięciu kategoriach przedmioty były prezentowane na łamach „Dobrego Wnętrza” w numerach
od majowego do październikowego. Równolegle z ich prezentacją w miesięczniku trwało głosowanie internetowe dla Czytelników. Swoje nagrody przyznało także jury, do którego „Dobre Wnętrze” zaprosiło współpracujących z redakcją architektów oraz redaktorki naczelne innych tytułów wnętrzarskich wydawnictwa: Dorotę Jaworską, redaktor naczelną Mojego Mieszkania, i Agnieszkę Gruszczyńską-Hyc, redaktor naczelną M jak Mieszkanie oraz serwisu Urzadzamy.pl.

Wieczór pełen wrażeń
Uroczysta gala odbyła się pod koniec listopada w reprezentacyjnych wnętrzach Hotelu Bellotto w Pałacu Prymasowskim, specjalnie na ten wieczór urządzonych meblami i dodatkami dostępnymi w salonach w Domotece, która była partnerem strategicznym wydarzenia. Nowoczesne sofy, fotele, stoliki i lampy ze sklepów Aksonometria, Exclusive Lights, Galeria Wnętrz, Livingroom i Vinotti doskonale prezentowały się w klasycznych wnętrzach pałacu. Galę prowadzili Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza” i dziennikarz Jarosław Kulczycki.
Zwycięzcy wybrani przez Czytelników otrzymali szklane statuetki zaprojektowane przez artystkę szkła Aleksandrę Kujawską, doktorantkę katedry szkła ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, stypendystkę Urban Glass Studio w Nowym Jorku oraz Ministra Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. Firmy wyróżnione przez Jury otrzymały kryształowe wazony ufundowane przez Hutę Szkła Kryształowego Julia. W czasie gali wystąpił zespół Grzeczni Chłopcy, który zaprezentował ciekawe, swingujące aranżacje znanych hitów muzyki pop. Po uroczystej części goście zostali zaproszeni do odrestaurowanych zabytkowych piwnic Pałacu Prymasowskiego na pyszny poczęstunek.

Domoteka laureatem nagrody specjalnej
Oprócz wyróżnień przyznanych przez Czytelników i Jury, magazyn „Dobre Wnętrze” uhonorował Domotekę Wyróżnieniem Specjalnym za promocję światowej klasy wzornictwa i umożliwienie miłośnikom pięknych wnętrz dostępu do produktów najlepszych polskich i zagranicznych marek. W gronie laureatów plebiscytu Design Dla Konesera znalazła się także marka Livingroom (nagroda jury dla sofy Perugia), której salon znajduje się w Domotece oraz firma Halupczok (czytelnicy magazynu nagrodzili kolekcję mebli kuchennych Marsala) – jeden z najemców Homeparku.

Dziękujemy za Wyróżnienie i gratulujemy wszystkim Laureatom VII edycji plebiscytu Design Dla Konesera.

Zobacz wszystkie aktualności