Domodesign – Urządzamy salon! Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze i warsztatach online.

Domodesign – Zaprojektuj swój salon! Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze i warsztatach online.

 

Domodesign to cykl webinarów oraz warsztatów prezentujący asortyment salonów Domoteki w poszczególnych kategoriach. Spotkania prowadzone są przez architektów wnętrz: Martynę Banaszczuk oraz Ewelinę Białobrzewską (ekspertów programu Pomagamy Urządzać), które wspólnie z uczestnikami planują aranżację danej przestrzeni oraz proponują produkty rekomendowane do urządzenia pomieszczenia. Podczas warsztatów uczestnicy mogą przygotować wstępne projekty oraz stworzyć listę zakupową.

Partnerem cyklu Domodesign jest platforma Pomagamy Urządzać (www.pomagamyurzadzac.pl).

Podczas najbliższego webinaru i warsztatów online tematem będzie salon.

Salon to szczególne miejsce w każdym domu, można powiedzieć centralny punkt. Tutaj zapraszamy gości, spędzamy czas z rodziną na rozmowach czy oglądaniu filmów, spożywamy posiłki, czytamy książki czy bawimy się z dziećmi, etc. By salon był funkcjonalny i cieszył oko przez dłuższy czas warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach:
Idealny salon dla Ciebie – co powinno się w nim znaleźć i na co zwrócić uwagę projektując pokój dzienny. (optymalny metraż, kształt i układ pomieszczenia, zamknięty czy otwarty, relacje salonu z innymi pokojami: z kuchnią czy bez, z jadalnią czy bez, otwarty na przedpokój czy nie, etc., okna i drzwi, kolorystyka itd.)

  • Jak zaprojektować przestrzeń wypoczynku w salonie – wybór idealnego mebla tapicerowanego (sofy, narożnika, fotela, etc.) – przegląd na bazie asortymentu salonów Domoteki wraz z omówieniem systemów i tkanin.
  • Kino domowe w salonie – ciekawe rozwiązania mebli telewizyjnych. (szafki RTV, zabudowy meblowe telewizyjne, etc.)
  • Oświetlenie w salonie – jak zaprojektować oświetlenie by spełniało swoją funkcję a przy tym ładnie wyglądało. Typy i rodzaje lamp: sufitowa, wisząca, plafon, podłogowa, stołowa i wiele innych.
  • Co zrobić by w salonie było przytulnie – rola dekoracji okiennych oraz innych dodatków (obrazy, dywany, poduszki i inne).

Czy to w małej kawalerce, czy przestronnej rezydencji salon pełni szczególną funkcję. To w nim domownicy wspólnie spędzają czas, odpoczywają po pracy i spożywają posiłki, a także bawią się z dziećmi, relaksują z książką czy przed telewizorem. Pokój dzienny jest również strefą reprezentacyjną domu, którą mieszkańcy otwierają dla innych – to tu zapraszają gości i uchylają rąbka tajemnicy, kim są. Salon bywa niejako odbiciem naszego stylu życia, odwzorowaniem sposobu spędzania wolnego czasu, naszych pasji czy upodobań stylistycznych. Zaprojektowanie salonu odpowiadającego na wszystkie potrzeby jest nie lada wyzwaniem. Przed przyszłym inwestorem stoi sporo decyzji do podjęcia. W jakim wnętrzu czuje się dobrze? Minimalistycznym? A może pełnym bibelotów? Otwartym na kuchnię, bo często zaprasza gości? Z widokiem na piękny las za oknem dzięki dużym przeszkleniom? Jaki metraż pozwoli na zapewnienie miejsca do ćwiczenia jogi? Czy znajdzie się miejsce na legowisko dla psa, a gdzie postawić choinkę?

WEBINAR:

  •  17 marca  – godz. 19:00 – webinar „Urządzamy salon” 

Miejsce: https://www.facebook.com/domoteka.warszawa

Czas trwania: ok. 90 minut

Prowadzący webinar: architekt wnętrz Martyna Banaszczuk, architekt wnętrz Ewelina Białobrzewska

 

WARSZTATY ONLINE:

  • 20 marca – godz. 12:00 – warsztat online „Zaprojektuj swój salon”

Czas trwania: ok. 3 godziny

Prowadzący warsztat: architekt wnętrz Martyna Banaszczuk, architekt wnętrz Ewelina Białobrzewska

Na warsztaty online obowiązują wcześniejsze zapisy. W celu wzięcia udziału w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres kontakt@pomagamyurzadzac.pl wraz z załączonym planem pdf lub dwg swojej przestrzeni, zdjęciami oraz informacjami odnośnie oczekiwań.

 

Zapraszają:

BoConcept

Dekoria

Dion

Galeria Wnętrz

Italmeble

IWC Home

JMB Design

KOMA Oświetlenie

Livingroom

NAP

Retrowood

Sofaroom

WITEK HOME

Zobacz wszystkie aktualności