Spotkanie na śniadanie na archiDESK.pl to format łączący światy online i offline kierowany do architektów, architektów i projektantów wnętrz i krajobraz,  który od wielu lat cieszy się uznaniem w branży. Ostatnia edycja, zorganizowana w ramach Spotkania na śniadanie, odbyła się we wtorek 28 maja w warszawskiej Domotece. Partnerem głównym wydarzenia było Końskie Group.

Domoteka to miejsce szczególne na mapie warszawskiego designu. Przyjazna wszelkim inicjatywom promującym dobre wzornictwo i sztukę, miała przyjemność gościć u siebie przedstawicieli szeroko pojętej branży architektonicznej na 5 w tym roku edycji Spotkania na śniadanie, organizowanego w ramach archiDESK. Obfitujący w wydarzenia tematyczne dzień rozpoczęła poranna kawa z Redaktor Naczelną ELLE Decoration Polska – Anną Chwalińską, która niedawno objęła to prestiżowe stanowisko. Następnie Władysław Grochowski - Prezes Grupa ARCHE, który dosłownie dzień wcześniej odebrał Nagrodę Polskiej Rady Biznesu w kategorii Sukces, „na gorąco” opowiedział o tej ważnej w świecie biznesu nagrodzie na spotkaniu w Domotece. Z kolei o rewitalizacjach i readaptacjach architektury, które były głównym tematem spotkania, dyskutowali Natalia Paszkowska (pracownia WWAA), Piotr Kalinowski (MIXD), Marcin Garbacki (Projekt Praga) oraz Wojciech Januszczyk (Fundacja Krajobrazy). W tym temacie oscylowały także wystąpienia przedstawicieli zaproszonych do udziału w spotkaniu marek - Anny Leitgeber z MAPEI Polska, Władysława Pawłowskiego z Saint-Gobain oraz Petro Vladimirova z Fundacji BRDA. Całość wydarzenia zwieńczył wykład niezastąpionego Przemo Łukasika z Medusa Group pod wymownym tytułem „Quo vadis, architekturo?”.

Podczas spotkania temat przeszłości i przyszłości architektury wybrzmiał w szczególny sposób. A to za sprawą niezwykłego otoczenia, w jakim przebiegła 5. edycja Spotkania na śniadanie. Niedawno w Domotece powstała bowiem specjalna strefa Stare Mury, podkreślająca ważność i znaczenie dla przyszłych pokoleń nurtu rewitalizacji starych budynków i przywracania im nowej świetności.

„Całe clue naszego projektu, naszych spotkań w Starych Murach jest takie, żeby spotykać się i rozmawiać o tym czy warto rewitalizować, a jeżeli tak, to w jaki sposób to robić, żeby to robić dobrze – ekonomicznie, ekologicznie, z poszanowaniem dla architektury i natury. Tak by Stare Mury stały się bazą wiedzy o rewitalizacjach” – mówił Wojciech Kolęda, architekt współprowadzący blok tematyczny Perspektywy.

Kliknij w link i obejrzyj powtórkę ➡️ Spotkanie na śniadanie #5

Podziel się

Dodaj komentarz

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło