Aksonometria to marka równie niezwykła jak jej nazwa. Luksus to dla niej wolność w projektowaniu oraz poszanowanie naturalnych procesów i materiałów. Tutaj ponadczasowość i najwyższa jakość łączą swoje siły z nowoczesną ekologią. Salon Aksonometria w Domotece jest tak piękny, że ma się ochotę tam zamieszkać.

 

Nazwę zaproponowała właścicielka firmy, Agnieszka Piętera. – Chcieliśmy podkreślić nasze związki z tradycją. Na początku, działalności ręcznie rysowaliśmy dla klientów projekty właśnie w aksonometrii.  Jest to rodzaj rzutu równoległego, za pomocą którego, można zobaczyć realne wymiary i proporcje konkretnego mebla. Taki trójwymiarowy rysunek. Dziś to już historia, korzystamy na co dzień z programów graficznych, ale sentyment pozostał – tłumaczy Agnieszka Piętera.


Fot. mat. prasowe Aksonometria

Aksonometria ma w swojej ofercie niesłychanie luksusowe marki. Ale koncept tego miejsca mocno wykracza poza zwykły salon meblowy.

– Ze względu na potrzebę rynku, postaraliśmy się stworzyć jak najbardziej spersonalizowaną ofertę. Prezentujemy tu meble koncepcyjne, zaprojektowane przez architektów łączących dobre wzornictwo z wysoką jakością wykonania oraz dbałością o ergonomię – mówi Agnieszka Piętera. – Nasi producenci  pochodzą z Austrii, Niemiec oraz Szwajcarii, ale nie zapomnieliśmy o polskim wzornictwie i cenimy kreatywność naszych projektantów. Udało nam się pozyskać do swojego portfolio dwie polskie marki: wrocławską Zieta Prozessdesign  oraz Krosno ( tutaj zaznaczę, że mamy ich kolekcję zaprojektowaną przez samego Karima Rashida). Nasza ofertę dopełniają włoskie elementy dekoracyjne , oraz prace Aleksandry Niemczyk, której kolorystyczną wrażliwość, podziwiamy od lat.

 

Fot. mat. prasowe Aksonometria

 Dla każdego luksus ma nieco inne znaczenie. I wcale nie musi być definiowany przez pryzmat  wysokiej ceny. Luksusem możemy nazwać odpowiednią usługę, sprawowania opieki nad klientem, umiejętność dostrzeżenia jego potrzeb i znalezienia dla nich rozwiązania. Na tym także skupia się Aksonometria.

– Można u nas stworzyć na przykład tak zwaną ofertę na start. Jeśli jest taka potrzeba

zaplanujemy młodzieżowe wnętrze z ekonomiczną kuchnią i garderobą. 

Zachęcamy klienta, żeby nie krępował się rozmawiać o budżecie. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom inwestycyjnym i zakupom. Ba! Tworzymy wnętrza do wynajmowanych powierzchni i jest takich coraz więcej. Szanujemy to, że każdy ma inne priorytety – jedni potrzebują ekskluzywnej kuchni, zdrowego, wygodnego spania, sauny i basenu w domu, garderoby z przestronnym salonem kąpielowym, czy zadbanego ogrodu. A inni chcą mieć

 małą ale przytulną kuchnię, sofę z funkcja spania, zmyślnie zaplanowaną szafę zamiast garderoby a zamiast tarasu – rośliny upiększające wnętrze. Według nas, luksus: to odpowiednio dobrany – kompetentny, cierpliwy i elastyczny zespół obsługujący klienta.

Producenci wystawiający swoje meble w Aksonometrii cechują się nie tylko ogromnym doświadczeniem ale wielu z nich specjalizuje się w tworzeniu mebli z naturalnych materiałów.

Przykładów mamy wiele. Firma Draenert oferuje przepiękne kamienne stoły, które charakteryzują się ogromnym wachlarzem wykończeni oraz funkcjami, dzięki którym możemy w dowolny sposób je powiększać. Miłośnicy kamienia mogą się u nas zapoznać z unikalnymi gatunkami kamieni z różnych stron świata. Końcowa obróbka umożliwia korzystanie z płaszczyzn, wykonanych nawet z nawet z najbardziej miękkich i wrażliwych kamieni. Ten naturalny surowiec powoduje, że każdy produkt finalnie jest nieco inny, niepowtarzalny.


Fot. mat. prasowe Aksonometria

 

Fot. mat. prasowe Aksonometria

Mamy również w swoim portfolio firmę Team 7, która specjalizuje się w produkcji mebli z naturalnego, litego  drewna, zabezpieczonego naturalnym olejem. Świeżo użyty olej podkreśla rysunek drewna dający efekt trójwymiarowej faktury. Warto zaznaczyć, że Team 7 zajmuje się produkują mebli od 60 lat i co najważniejsze posiada kompleksową ofertę do całego domu.  Mało jest na świecie firm, które potrafią wyprodukować meble z litego drewna, przystosowanego do użytkowania w kuchni czy  łazience.


Fot. mat. prasowe Aksonometria

 

Fot. mat. prasowe Aksonometria

 

Z kolei firma Rolf Benz specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych, których powierzchnie, nawet po wielu latach użytkowania, nie odkształcają się, a ich każdy wzór jest spersonalizowany i modułowy. Projekty tej marki, poprzedzają badania socjologiczne, które wyznaczają kierunek projektantom.


Fot. mat. prasowe Aksonometria

 Wspomnę jeszcze o ciekawostce – włoska marka  Fiam, używana jest przez nas w celach dekoracyjnych. Specjalizuje się w giętym szkle. W ofercie Fiama znajdziemy bardzo wygodny fotel Ghost – zaprojektowany przez Cini Boeri – wycięty z jednego elementu szkła! Pomimo braku tapicerowanych elementów jest niezwykle ergonomiczny i wygodny.

 

Fot. mat. prasowe Aksonometria

 

Marki wystawiające się w Aksonometrii dbają o ekologię. Wykorzystują najnowocześniejsze technologie i innowacyjne systemy po to, aby zminimalizować ilość odpadów, toksycznych substancji i tworzyć produkty nie tylko estetyczne ale i etyczne. 

– Nasi producenci potrafią  umiejętnie wykorzystywać i bardzo starannie dobierać surowiec z którego produkują. Firma TEAM 7 ze ścinków drewna zaprojektowała i wprowadziła na rynek akustyczne panele ścienne – Waldkante. Dzięki temu potrafią wykorzystać wszystkie resztki produkcyjne. Dzięki temu małe staje się wielkie! Produkty firmy Rolf Benz są tak przemyślane, żeby każdy detal był biodegradowalny. Cały etap żywotności ich produktów jest bardzo przemyślany. Nasze firmy nie używają trujących formaldehydów, a dla każdej z nich priorytetem jest ochrona środowiska naturalnego. Chciałabym, żeby w przyszłości wszyscy uznawali ten aspekt jako nadrzędny i niezwykle ważny. Cała branża powinna zacząć myśleć w ten sam sposób co nasi producenci.

 

Aksonometria to nie zwyczajny salon sprzedażowy, na miejscu realizuje się bardzo skomplikowane rozwiązania, konsultuje i dopasowuje do klienta, jego potrzeb i stylu.

 

Tak naprawdę to jest główny cel naszej działalności. Nie tylko towarzyszymy klientom w procesie sprzedaży, ale staramy się być pomocni na każdym etapie. Może to nie bardzo marketingowe, ale w sumie, bardziej od sprzedaży cieszy nas satysfakcja klienta.


Fot. mat. prasowe Aksonometria

 

Przykładem takiego spersonalizowanego projektu może być apartament pokazowy na Złotej 44. W tym wyjątkowym budynku zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda można znaleźć również unikalne marki mebli stylowych, takie jak Wittmann.

 

– Kolekcja, która tam się znalazła jest zaprojektowana przez Jaimea Hayona. O meblach tego producenta można znaleźć informacje w prasie „Design bez daty ważności”, a ich historia sięga roku 1896. Charakteryzuje je niezwykły kunszt wykonania. Takich konstrukcji nie znajdziemy u innych producentów, ponieważ większość z nich jest ręcznie wykonana przez rzemieślników. W firmie tej pracują ludzie, którzy mają 50-letnie doświadczenie. To dzięki takim pracownikom, powstają tak wyjątkowe produkty. Nasz projekt na Złotej 44 dopełniają obiekty Oskara Zięty, który wykonuje je w technologii Fidu, w 100% podlegającej biodegradacji. Dodatkowo do tego wnętrza dopasowałyśmy obrazy Aleksandry Niemczyk, która na stałe mieszka w Norwegii a swoje prace tworzy na łonie natury. Sam budynek też jest wyjątkowy, pnie ma tak wysokich wieżowców mieszkalnych w Unii Europejskiej. Klient, który potrzebuje się zrelaksować ale nie ma czasu na wyjazdy z miasta, ma wszystko pod ręką. Na wspólnej przestrzeni  może cieszyć się z takich udogodnień jak: sauna, siłownia, basen, czy kino z symulatorem gry w golfa. Dodatkowo to samo centrum Warszawy i  z każdego apartamentu można podziwiać przepiękną panoramę miasta.

 

Luksus to wolność w tworzeniu z poszanowaniem naturalnych procesów. Ponadczasowość i trwałość. To brak ograniczeń zarówno dla wyobraźni jak i finansów.

 

– Podziwiam na przykład projekty realizowanych przez polską pracownię architektoniczną KWK Promes. Niczym nieskrępowana wyobraźnia znalazła tutaj swoich inwestorów i to jest wspaniałe połączenie. Życzymy tego każdemu projektantowi – podsumowuje założycielka Aksonometrii.-  Marzy nam się również, żeby bardziej doceniono naturalne materiały i dbano o naturalne środowisko. Lepiej kupić jedną porządną rzecz, niż co chwilę wymieniać i wyrzucać na śmietnik jeszcze niezniszczone meble. Dbajmy o nasze środowisko, póki możemy. Piękno świata wokół nas to największy luksus.

 

Domoteka zaprasza do przestrzeni Aksonometria – można tu nie tylko się zainspirować wizualnie ale także przedyskutować swoje własne wizje i pomysły z profesjonalistami, którzy potrafią każde marzenie zamienić w rzeczywistość. Przekonajcie się, że nie ma rzeczy niemożliwych!

 

Zobacz wszystkie aktualności