2 maja w Domotece odbył się wernisaż zamykający wystawę Tomasza Terleckiego (inaczej finisaż). Dziękujemy za przybycie!

 

PORT LOTNICZY W DOMOTECE – ZASKAKUJĄCA WYSTAWA INSPIROWANA ARCHITEKTURĄ 

W Domotece, w dniach 10-31 maja 2015 r., w ramach wystawy „Port lotniczy” będzie można oglądać prace Tomasza Terleckiego, artysty fotografa oraz cieśli, który swoją pasję do fotografii i architektury przeniósł do warsztatu meblarskiego. Meble, które zostaną zaprezentowane, to doskonały przykład tego, jak architektura gmachów publicznych może kształtować design artykułów wyposażenia wnętrz. 

Wystawa Tomasza Terleckiego to owoc wielu zainteresowań autora skupionych wokół zabawy formą. Dały one początek niezwykłym rzeźbom – meblom inspirowanym architekturą lotnisk i ich „zaburzoną” geometrią. Pierwszym obiektem, który powstał w ramach tego cyku był regał inspirowany terminalem lotniczym. Następnie pojawił się hol główny portu lotniczego, będący jednocześnie biurkiem. Jest też hotel, który po przeskalowaniu stał się dużym regałem na książki. Jako tworzywo artysta wykorzystał surową sklejkę. W jego pracach dominuje przekonanie, że architektura to nie tylko budynki, lecz także inspiracja podczas dekorowania wnętrz.

„Jesteśmy przeświadczeni, że wystawa Tomasza Terleckiego będzie dla klientów Domoteki zachętą do eksperymentowania z wystrojem wnętrz i okazją do nowatorskiego spojrzenia na przestrzeń swoich domów i mieszkań” – mówi Aleksandra Wiener, kierownik marketingu, Domoteka i Park Handlowy Targówek.

Tomasz Terlecki zasłynął portretami słynnych postaci życia publicznego, takich jak Donald Tusk, Monika Olejnik, Leszek Balcerowicz, Bronisław Geremek, Aleksander Kwaśniewski czy Andrzej Lepper. Jest też autorem zdjęć reklamowych do kampanii wielu wiodących marek. Od lat zajmuje się fotografią i zdjęciami do telewizji, a jednocześnie projektowaniem i wykonaniem przedmiotów użytkowych. Jego pierwsza wystawa, połączona z koncertem Stanisława Sojki, odbyła się w Warszawie w 1999 r. Dużo czasu spędził też podróżując oraz mieszkał wiele lat w Stanach Zjednoczonych. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę IKEA Centres Polska S.A. z siedzibą w Raszynie 05-090, Janki, Pl. Szwedzki 3, wpisaną do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem 84564, będącą administratorem tych danych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, tekst jednolity Dz.U. 2002.101.926 z późn. zm.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwia wzięcie udziału w konkursach oraz plebiscytach organizowanych przez lub na zlecenie firmy IKEA Centres Polska S.A. Każda osoba posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 Dz. U. 2002.144.1204 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.