Już od 8 stycznia zapraszamy na kolejną wystawę! Fotografie Sebastiana Czarneckiego podejmują temat udziału młodych w powstaniu warszawskim i symboliki śladów, jakie pozostawiło ono w Warszawie. Prace przedstawiają współczesnych młodych ludzi na tle miejsc związanych z powstaniem. Są one nie tylko pamiątką po zanikającym świecie, ale też próbą ukazania dramatu młodych, którzy próbowali odnaleźć się i umierali w świecie ukształtowanym przez dorosłych. Pokazują uniwersalny motyw walki młodych – zdaniem autora dzisiaj bój toczy się o niezależność w świecie niepewnego zatrudnienia i olbrzymiej konkurencji na rynku pracy. 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane aparatem Kodak Retina wyprodukowanym w 1936 roku w Niemczech. Sprzęt fotograficzny był wcześniej używany przez dziadka autora, żołnierza Armii Krajowej, w czasie okupacji oraz samego powstania warszawskiego.

Wystawę będzie można oglądać we wnętrzach Domoteki do końca stycznia w godzinach otwarcia centrum (pn.-sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00). 

Zapraszamy do Domoteki!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę IKEA Centres Polska S.A. z siedzibą w Raszynie 05-090, Janki, Pl. Szwedzki 3, wpisaną do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem 84564, będącą administratorem tych danych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, tekst jednolity Dz.U. 2002.101.926 z późn. zm.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwia wzięcie udziału w konkursach oraz plebiscytach organizowanych przez lub na zlecenie firmy IKEA Centres Polska S.A. Każda osoba posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 Dz. U. 2002.144.1204 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.