W listopadzie zapraszamy do Domoteki na wystawę malarstwa Dariusza Grabusa. Młody artysta, którego obrazy mogłyby zawisnąć obok prac Wilhelma Sasnala czy Marcina Maciejowskiego, poszukuje nowych kontekstów dla odwiecznych motywów samotności i wyobcowania.  

Prace Grabusa są chłodne i zdystansowane, świetnie obrazują melancholię i wyobcowanie mieszkańców dużych miast. Sceny z pogranicza snu i jawy, w których postaci giną w miejskich pejzażach, doskonale łączą się z obrazami prezentującymi formy geometryczne. Artysta, który studiował na wydziale Grafiki Gdańskiej ASP i jest absolwentem Sopockiej Szkoły Fotografii, inspiruje się realizmem, surrealizmem, abstrakcją, a nawet pop-artem. W jego twórczości można dostrzec też wyraźny wpływ amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera. 

Wystawę można oglądać we wnętrzach Domoteki przez cały listopad w godzinach otwarcia centrum (pn.-sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę IKEA Centres Polska S.A. z siedzibą w Raszynie 05-090, Janki, Pl. Szwedzki 3, wpisaną do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem 84564, będącą administratorem tych danych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, tekst jednolity Dz.U. 2002.101.926 z późn. zm.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwia wzięcie udziału w konkursach oraz plebiscytach organizowanych przez lub na zlecenie firmy IKEA Centres Polska S.A. Każda osoba posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 Dz. U. 2002.144.1204 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.