Znamy Kolor roku 2018 Instytutu Pantone. W 2018 rządzić będzie fiolet Ultra Violet.

Kolor roku jest wybierany przez Instytut Pantone od 18 lat. Ta słynna firma z branży zasłynęła dzięki opracowaniu swojej własnej, unikatowej skali kolorów. Skalą tą posługują się w swojej pracy projektanci, graficy, architekci, kreatorzy mody.

Instytut na podstawie obserwacji rynku, konsultacji i badań co rok typuje kolor, który najlepiej odzwierciedla obecne trendy – zarówno te związane z modą, architekturą, szeroko pojętym designem, jak i te powiązane z naszym stylem życia. Ich obserwacje są z reguły bardzo trafne i typowane kolory rzeczywiście odgrywają zauważalną rolę - szczególnie w branżach wnętrzarskiej i modowej.

Na 2018 rok Instytut Pantone wybrał głęboki fiolet (Ultra Violet 18-3838). Wizjonerski, oryginalny, prowokujący, twórczy - tak między innymi opisywany jest ten odcień. Według Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Colour Institute barwa ma być odzwierciedleniem tego, co potrzebne jest w dzisiejszym świecie. W 2017 królował „greenary” czyli po prostu jasna, soczysta zieleń, która znalazła swoje odzwierciedlenie w projektach mebli, dodatkach
i wszechobecnej modzie na żywe rośliny w domach. Intensywny fiolet jest znaczącą zmianą w trendach. Jest to też kolor mocny, ciężki do ogrania w stylizacji wnętrz, ale doskonale łączy się z niezwykle modną szarością i butelkową zielenią.

 

Więcej o Kolorze 2018 znajduje się na stronie Instytutu Pantone:

https://www.pantone.com/color-of-the-year-2018

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę IKEA Centres Polska S.A. z siedzibą w Raszynie 05-090, Janki, Pl. Szwedzki 3, wpisaną do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem 84564, będącą administratorem tych danych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, tekst jednolity Dz.U. 2002.101.926 z późn. zm.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwia wzięcie udziału w konkursach oraz plebiscytach organizowanych przez lub na zlecenie firmy IKEA Centres Polska S.A. Każda osoba posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 Dz. U. 2002.144.1204 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.